Hizmetlerimiz

Siber Güvenlik

Tetraport Siber Güvenlik Hizmetimiz

Sızma testleri, müşteri tarafından belirlenen bilişim sistemlerine mümkün olabilecek her yolun denenerek sızılmaya çalışma işlemlerinin tamamına verilen addır. Sızma testlerinde amaç, güvenlik açıklığını bulmaktan öte bulunan açıklığının değerlendirip sistemlere yetkili erişimler elde elde edilebilmesidir. Çoğu firma veya kurum maliyet ve benzeri nedenlerden dolayı sızma testi yaptırırken kapsamı dar tutmakta ve önem arz eden kritik sunucuları teste tabi tutturmaktadır. Oysaki siber saldırganlar için önemli veya önemsiz sistem yoktur! Sisteme giriş için kullanılacak bir yol gereklidir ve genellikle kötü niyetli kişilerin sistemlere girerken kullandıkları yollar kurum açısından en değersiz ve göz önünde olmayan sistemlerdir.

Firmamızın uzman ve sertifikalı ekibi detaylı incelemeler yaparak ağ, sistem ve yazılım katmanındaki zayıflıkları maksimum seviyede tespit etmektedir.

Yapılan Çalışmalar;

- Dışarıdan Güvenlik Kontrolü
- Sunucuların Güvenlik Kontrollerinin Yapılması
- Ağda Geçen Paketlerin İzlenmesi
- Kablolu ve Kablosuz Ağ Güvenlik Açıklarının Kontrolü
- Dış Lokasyondan Güvenlik Kontrolü
- Network Cihazlarının Konfigürasyon Kontrolü
- Erişim Denetimi
- Web Sayfası Güvenlik Açıklarının Denetimi- Zafiyetlerin ve zayıf noktaların test edilerek ortaya çıkarılması
- Alanında lider lisanslı test araçları (Acunetix, NetSparker, Nexpose, BurpSuite, Nessus vb.)
- DB Vulnerability Scanner ürünü ile veri tabanlarının içerden taranması
- DNS Firewall ile DNS trafiği izlenerek zararlı yazılım bulaşmış makinaların tespiti
- Manuel olarak gerçekleştirilen gerçek testler
- Kuruma özel hazırlanan raporlar
- Yetkinliği kanıtlanmış CISSP, TSE vb. sertifikalı test ekibi
- Onlarca pentest tecrübesi

Fiziksel Sunucu Hizmetleri

Fiziksel Sunucu Hizmeti

Sizin isteklerinize göre konfigüre edilen donanımını herhangi bir başka sitelerle paylaşmayan tamamen size ait olan sunucu tipidir. Dedicated server, fiziksel bir sunucunun tüm kaynaklarının (yazılımsal ve donanımsal) tek bir kullanıcıya tahsis edildiği sunucu kiralama çözümüdür. Kiraladığınız sunucuya ihtiyacınız olan işletim sistemini kurabilir, sunucunuzu dilediğiniz hosting kontrol paneli ile yönetebilirsiniz.

Fiziksel Sunucu Teslim Süresi 

Kiralık Sunucu  kurulumu, sipariş sırasında tercih etmiş olduğunuz donanım ve yazılımsal özelliklerle, Ekibimiz tarafından gerçekleştirilmekte ve 1 saat ile 5 saat içinde teslim edilmektedir.

 

Kiralık Sunucular ile Güç Sizde

Yüksek hitli siteler ve daha yüksek performans için beklentiniz büyükse kendinize özel Kiralık Sunucu (Dedicated Server) ile işinizi geliştirin.

1GBPS Erişim Kapasitesi

7/24 KVM Erişimi

Sanallaştırma Desteği

 

SANAL SUNUCU ÇÖZÜMLERİ

 

Sanal Sunucu Hizmetleri

Yüksek performanslı sanal sunucularımız.

10GBPS Hat

Geniş hat havuzumuzda ana omurgamıza Juniper 4400 Serisi switch ile bağlanarak darboğaza girmeden rahatlıkla web sitenizi 

Sunucularımız DELL Poweredge Serisi, Disklerimiz Samsung 850 PRO SSD ve 15K SAS ile birlikte sizlere en iyi hizmeti vermeyi Farklı bir firmada bulunan sanal sunucularınıza ait içerikleri ücretsiz olarak taşımaktayız.Sunucu Çözümleri, Mucbir sebepler hariç %99 uptime garantisi vermektedir

VPS ile VDS Sanal Sunucu Arasındaki Fark 

VPS sunucular ile VDS sunucular arasındaki temel fark sanallaştırma yöntemidir. VPS sunucular yazılımsal olarak sanallaştırılırlar ve sunucu üzerindeki tüm sanal sunucular ana sistemin işletim sistemine bağlı çalışır. VDS sunucularda ise sanallaştırma işlemi donanım katmanında yapılmaktadır. Bu nedenle VDS sunucularda istediğiniz her türlü işletim sistemini kullanabilirken, VPS sunucularda ana işletim sisteminin izin verdiği ölçüde kurulum yapabilirsiniz.

Ekstra olarak yedekleme hizmeti sunulmaktadır. Bunun için satış temsilcilerimizle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Normal olarak yedekleme sorumluluğu müşterimize aittir.

Kaynak Artırımı Nasıl Yapılır ?

VDS sanal sunucularda sadece işlemci ya da ram kapasitesi arttırılamamaktadır. İşlemci ya da ram yetmemesi gibi durumlarda bir üst pakete geçiş yapmanız gerekmektedir. SSD VDS sunucularımızda disk yapısı kurulum sırasında LVM yapısı ile kurulur. Bu nedenle bir üst pakete geçiş yapmadan sadece disk kapasitenizi arttırabilirsiniz.

BULUT ÇÖZÜMLERİ

 

ŞİRKETİNİZİN GELECEĞİ BULUTTA!


Hızlı ve güvenilir “Yeni Nesil Yedekleme Sistemi” işletmenizin karşılaşabileceği tüm siber risklere karşı datalarınızı güvence altına alır.Geleceğe güvenle bakmak isteyenlerin tercihi Tetraport ile bu hizmetten yararlanmadan önce detaylarını inceleyebilirsiniz.

Bulut Teknolojisi Nedir?

Gerçek bulut servisi üzerinde barındırılan yedekleme sunucuları ile dosyalarınız zarar görmeden güvenli bir şekilde muhafaza edilir.

 Otomatik Yedekleme Özelliği

Bu özellik manuel yedekleme zahmetini ortadan kaldırarak iş sürecinizi kısaltır. Datalarınız otomatik olarak yedeklenir.

 Versiyonlama

Otomatik yedekleme sırasında sadece üzerinde değişiklik yapılmış dosyalar sunucuya aktarılır.

 Nasıl Bu Kadar Güvenilir?

Verileriniz yedekleme sunucusuna gönderilirken son derece güvenli “AES-256 Şifreleme Metodu” ile korunur.

Çalışırken Sessizdir

Yedekleme Sistemi, hiçbir müdahaleye gerek olmadan, arka planda servis olarak çalışır.

 Tam Yönetim Ayrıcalığı

Siz işinize odaklanırken; tam kurulum, yedekleme ve geri yükleme işlemlerinin hepsini sizin için yapıyoruz.

 YüksekSıkıştırma Teknolojisine Sahip

Veri trafiğinizi azaltmak amacı ile datalarınızı özel sıkıştırma teknolojisini kullanarak sunucuya aktarır.

 Bunların yanı sıra Hızlı

3 Gbit bağlantı hızımızla verilerinizi sunucuya en hızlı şekilde yedekleme sunucusuna transfer etme konusunda iddialıyız.

 Hem de Uygun Fiyat ve Ödeme Seçenekleri ile...

Güvenli, zahmetsiz ve hızlı bir şekilde iş sürecinizi hızlandıracak bu hizmete aylık ve yıllık ödeme seçeneklerinden birini seçerek çok uygun fiyata sahip olabilirsiniz.

 Datalarınızın ve şirketinizin geleceğini güvence altınna alan Bulut Sistemi hakkında daha fazla bilgi almak ve hizmete ulaşmak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Abonelik

Son gelişmelerden haberdar olun.